niedziela, 31 marca 2019

Aktywny odpoczynek wiosennym wyzwaniem


Zbliżające się Święta Wielkanocne to czas wzmożonych zakupów i porządków.
Po zmianie czasu dzień nam się wydłuża, jest więcej słońca, więc energia w nas narasta. Zimowe leżenie pod kocykiem np. z książką i kubkiem herbaty straciło na uroku.

Z budzącą się naturą, zaczyna rozpierać nas moc, nasz organizm domaga się ruchu – najlepiej w plenerze.
Szczególnie w weekendy pojawiają się coraz liczniej spacerowicze i amatorzy biegania w parkach, a na ścieżkach rowerowych duży ruch jest już przez cały tydzień. Każda forma aktywności fizycznej jest dobra dla naszego zdrowia, kondycji i samopoczucia. Rowery, hulajnogi, wrotki i rolki wywołują z podświadomości radość czerpaną z dziecięcych i młodzieńczych lat. Nawet kiedy osiągniemy już dojrzały lub podeszły wiek, to stawianie sobie i realizowanie celów związanych z wysiłkiem sportowym niesie pozytywny ładunek mocy i satysfakcję, które przekładają się na prawdziwy, aktywny relaks. Maszerując z kijkami, korzystając na plenerowych mini siłowni, spacerując miejskimi deptakami lub nadrzecznymi bulwarami odpoczywamy i ładujemy akumulatory. Pływając na basenie, grając w tenisa lub w siatkówkę zmuszamy nasze mięśnie do pracy, serce do szybszego bicia, krew do szybszego krążenia, a płuca do głębszego oddychania. Nasze ciało potrzebuje wyzwań, a mięśnie, ścięgna, stawy nie przyjmują wymówek – pragną systematycznego ruchu, by wciąż potwierdzać swą sprawność i zamiar dobrego służenia nam do końca życia.
Aktywne spędzanie wolnego czasu możliwe jest również rodziną – wówczas wszyscy mocno odczuwają wzajemną bliskość i radość bycia razem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz